Kuchnia połączona z pokojem i jadalnią

kosze wiklinowe w kuchni

Jest to rozwiązanie bardzo chętnie stosowane przez współczesnych architektów. No cóż! Stwierdzono, że tak jest wygodniej i tyle. Tak więc rozkładowe mieszkanie zakłada, że mieszkanie na parterze zasadniczo można obejść wokół kominka.  Sypialnie i garderoba znajdują się zasadniczo na piętrze. Może to być pełne piętro lub zagospodarowane poddasze.

A więc wchodząc do mieszkania, napotkać powinniśmy na przedpokój, zupełnie odcięty od mieszkania zasadniczego. Tam zostawiamy wierzchnią część garderoby oraz obuwie. Wchodząc do zasadniczego pomieszczenia, możemy iść bezpośrednio do kuchni, jadalni lub pokoju dziennego, bez otwierania jakichkolwiek drzwi, gdyż takowych po prostu brak. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Szybkie przemieszczanie się i komunikacja wzrokowa zapewnia mieszkańcom duże oszczędności czasowe. Podobnie jak firma Rolety Kraków. Organizując takie wnętrze, można je urozmaicić kwiatami, aranżacjami z drewna i czym tylko.

Przypomina taki styl mieszkania nieco dawne chaty, w których wszyscy siedzieli gromadnie w jednym pomieszczeniu. Cała strefa intymna, to piętro. Tam lokalizuje się sypialnie, ewentualnie pokój do pracy. I dzięki temu wszyscy są zadowoleni. Funkcja takiego domu jest bardzo dobra, więc może nie zmieniajmy na siłę tego, co dobre. Brak ścian działowych i drzwi sprawia, że zyskujemy nieco powierzchni i przestrzeń, która jest bardzo ceniona przez mieszkańców.

Author: Moon Pearl